شرایط و ضوابط

ضمانت حسن انجام کار
در قراردادهای دورکاری، ممکن است کارفرما به منظور اطمینان از حسن جریان کار، در زمان انعقاد قرارداد از فریلنسر درخواست ضمانت حسن اجرای تعهدات نماید.

این ضمانت  تا اجرای کامل قرارداد در اختیار سایت باقی می ماند تا اگر در هر مرحله از کار، فریلنسر به تعهدات خود عمل نکند، کارفرما بتواند بابت خسارت خود وجه ضمانت را برداشت نماید.

 

حذف یا اخراج فریلنسر
پس از انتخاب فریلنسر توسط کارفرما، فریلنسر 4 روز فرصت دارد کار را شروع کند، در غیر اینصورت کارفرما می تواند فریلنسر را حذف و فریلنسر دیگری انتخاب کند.

برقراری ارتباط و مذاکره
جهت برقراری ارتباط، کاربران سایت باید از امکاناتی که سایت در اختیار آنها قرار داده استفاده نمایند. در صورت عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت و کامپیوتر  اپلیکیشن موبایل  آزادکار  بهترین گزینه برای ارتباط است.

تبصره۱: تبادل اطلاعات تماس خارج از سایت مانند تلفن، ایمیل و… فقط در مرحله ی در حال کار مجاز می باشد.

تبصره۲: در صورت ارجاع پروژه به بخش داوری اطلاعات و مستندات و مکاتبات و دسترسی های لازم به شیوه های تماس خارج و داخل سایت را باید در اختیار تیم حل اختلاف قرار دهید.

 

ارتباطات الکترونیکی
هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات آزادکار استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به آزادکار ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که آزادکار به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

مهم: کاربران موظف هستند در هنگام ثبت نام، آدرس ایمیل معتبر را وارد کنند و در صورت نیاز با خارج کردن آدرس ایمیل وب سایت از پوشه هرزنامه (Spam) امکان ایجاد ارتباط را میسر سازند. ایمیل های آزادکار از دامنه azadkar.com ارسال می شوند. 

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد آزادکار برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک متنی و صوتی ارسال نماید.

وب سایت از طریق آدرس ایمیل درج شده در حساب کاربری مشتری، نماینده یا کاربر، با این افراد ارتباط برقرار می کند. کلیه اطلاعیه ها و اعلانات از طریق این آدرس ایمیل به افراد اعلام خواهد شد، همچنین تغییرات در این توافقنامه از طریق ایمیل به مشتری اطلاع رسانی می شود.

سیستم حل اختلاف
جهت حل اختلاف طرفین می توانند توسط سیستم داوری اختلافات خود را حل نمایند. با توجه به گستره ی خدمات در آزادکار ورود به بخش داوری تنها جهت اختلافات معمول رایگان بوده و جهت بررسی حرفه ای توسط کارشناس متخصص ، هزینه ی آن باید توسط طرفین(کارفرما و فریلنسر) پرداخت شود.

توجه : چنانچه اختلاف بوجود آمده توسط طرفین قابل حل و فصل شدن می باشد توصیه می کنیم از لغو متقابل استفاده نمایید. و خود را درگیر پروسه ی زمان بر داوری نکنید.

طرفین می بایست تمام مدارک پروژه از جمله : اسناد، مکاتبات، فایل ها و… را جهت کمک به حل و فصل سریع تر اختلاف در اختیار تیم داوری قرار دهند.

در صورتی که رای تیم داوری به نفع  کارفرما صادر شود لازم الاجرا و غیر قابل برگشت بوده و همچنین فقط پرداخت امن (پرداخت هایی که آزاد نشده باشد) به کارفرما مرجوع داده می شود و هزینه های سایت قابل برگشت به طرفین نیست.

چنانچه رای تیم داوری به نفع  فریلنسر صادر شود لازم الاجرا و غیر قابل برگشت بوده، پرداخت امن به کیف پول فریلنسر واریز می شود و هزینه های سایت قابل برگشت به طرفین نیست.

هر یک از طرفین ۲ روز فرصت دارد پاسخ خود را در سیستم داوری ثبت نماید.در غیر اینصورت رای به نفع طرف مقابل صادر می شود.

چانچه هر یک از طرفین ادعای خسارت کند، تیم داوری کلیه مدارک لازم  را جهت ارجاع به مراجع قضایی در اختیار شاکی قرار می دهد.

تیم داوری آزادکار کاملا بیطرف بوده و رای صادر شده هیچ سود و زیانی برای تیم داوری در بر نخواهد داشت و شما موافقت می کنید آزادکار را از هرگونه ادعا، تقاضا و زیان در ارتباط با اختلاف بوجود آمده مبرا بدانید.

تبصره:
در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با آزادکار، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر تبریز بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند.

لغو متقابل
کارفرما یا فریلنسر در هر مرحله از پروژه می تواند پروژه را با توافق طرف مقابل لغو نماید. با لغو متقابل پروژه بسته می شود و امکان ارسال فایل و پیام وجود ندارد و تنها دسترسی به بخش پرداخت امن و صورتحساب پروژه امکان پذیر است.

به نکات زیر توجه فرمایید:

1.                  بعد از لغو متقابل امکان ایجاد پرداخت امن و فاکتور جدید وجود ندارد.

2.                  بعد از لغو متقابل فقط هزینه ایجاد پروژه و پرداخت های امنی که آزاد نشده به کارفرما عودت داده میشود.

3.                  بعد از لغو متقابل امکان ثبت رتبه و نظر برای فریلنسر و کارفرما وجود ندارد.

4.                  قبل از پذیرفتن درخواست لغو , طرفین معامله باید تکلیف پرداختها را مشخص نمایند.

5.                  لغو  روی امتیاز های پروفایل تاثیر گذار است.

6.                  در صورت عدم توانایی در انجام پروژه توسط فریلنسر هزینه خدمات زرین پال و بانک (بابت پرداخت امن سپرده گذاری شده در بند 2) از حساب فریلنسر کسر می شود.

تعهد نامه عدم افشا اطلاعات
فریلنسر با تایید انجام پروژه اقرار می نماید که تعهد نامه عدم افشا را مطالعه نموده و شرایط آنرا پذیرفته است